Pierwsza hipoteka – jak się przygotować i nie zwariować?

Kupno domu. Może wydawać się mroczną i przerażającą ścieżką, pełną papierkowej roboty i mnóstwem zamieszania. Być może odkładasz posiadanie domu na jakiś czas w odległej przyszłości, kiedy „będzie lepiej”. Ale co, jeśli te lepsze czasy są teraz?

Kupujesz tylko raz

Większość kupujących po raz pierwszy powie Ci, że proces był znacznie łatwiejszy, niż początkowo sądzili. Rozumiemy, że najtrudniejszym krokiem jest często pierwszy krok. Ale warto spróbować. Ponieważ szybka wstępna akceptacja online pozwoli Ci przestać się zastanawiać i zacząć podejmować decyzje.

Kupujący po raz pierwszy często są zaskoczeni, gdy dowiadują się, jak elastyczny może być właściwy pożyczkodawca w tworzeniu niestandardowych rozwiązań. Czy przeczytałeś o jeden za dużo artykułów w Internecie? Czy teraz jesteś przekonany, że Twoja ocena kredytowa nigdy nie kwalifikuje Cię do otrzymania pożyczki? Prawdopodobnie możemy obalić tę teorię. Internet jest świetny do niektórych rzeczy, ale nie do dostosowywania pożyczek do wyjątkowych sytuacji związanych z zakupem. Jeśli Twoja ocena kredytowa nie jest najlepsza lub brakuje Ci 5% zaliczki, nadal istnieją świetne opcje do sprawdzenia.

Zaletą robienia czegoś po raz pierwszy jest to, że już nigdy nie będziesz musiał robić tego po raz pierwszy. Twój pośrednik w handlu nieruchomościami i pożyczkodawca są ekspertami w prowadzeniu Cię przez każdy etap procesu zakupu domu. Gdy dojdziesz do końca, zostaniesz profesjonalistą w posiadaniu domu!

Na początku procesu zakupu domu świetne narzędzia to listy kontrolne i kalkulatory przystępności. Dają ci wyobrażenie, jakiego rodzaju miesięcznej i zaliczki możesz się spodziewać. Słowo kluczowe to idea. Jeśli jesteś w momencie, gdy dzwonisz do pośredników w handlu nieruchomościami i przeglądasz nieruchomości, nadszedł czas, aby wycofać się z list i uzyskać wstępne zatwierdzenie.

Wstępne zatwierdzenie oznacza, że firma udzielająca kredytów hipotecznych zweryfikowała Twój kredyt i przepływy pieniężne, aby określić dostępny przedział cenowy. Różni się od stawki i wyceny płatności tym, że wstępne zatwierdzenie jest dostosowane do Twojej sytuacji finansowej. Co najważniejsze, pokazuje sprzedającym, że jesteś kwalifikowanym kupującym.

Czego potrzebuję do wstępnej akceptacji?

Możesz rozpocząć wstępne zatwierdzanie online, po prostu wypełniając miesięczny dochód i długi. Po rozmowie z pożyczkodawcą będziesz musiał dostarczyć kilka dokumentów. Zanim się zorientujesz, będziesz gotowy do składania ofert.

Informacje o dochodach – informacje takie jak odcinki wypłaty, zeznania podatkowe, alimenty na dzieci potwierdzą Twój miesięczny dochód.

Informacje o aktywach – wyciągi bankowe i inwestycje są głównym składem informacji o zasobach. Jeśli niedawno otrzymałeś pieniądze, poinformuj o tym pożyczkodawcę. Będziesz musiał udowodnić, że te pieniądze nie są pożyczką.

Sprawdzenie zdolności kredytowej – Twój pożyczkodawca będzie potrzebował Twojego numeru ubezpieczenia społecznego i jakiejś formy dokumentu tożsamości (prawo jazdy itp.), Aby przeprowadzić kontrolę zdolności kredytowej.

Otóż to! Kupno domu to wielka sprawa, tak. Ale to nie znaczy, że musi być niezwykle stresujące lub wymagające. Porozmawiaj z jednym z ekspertów od kredytów hipotecznych, aby dowiedzieć się, jak blisko jesteś posiadania domu. To naprawdę nie musi być tak trudne, jak się wydaje. Wystarczy się odpowiednio przygotować i skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy – a stanie się to bardziej namacalne niż sądzisz. To pierwszy krok do własnego, wymarzonego domu!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.